A brány se otevřely - Milan Hes

Kód: 2722
Neohodnoceno
230 Kč
Skladem (1 ks)

Kniha je nová.

Detailní informace

Detailní popis produktu

Osvobození 1945: Dachau – Osvětim – Terezín
Ještě v lednu 1945 se za ostnatými dráty nacistických lágrů nacházelo zhruba 600 tisíc vězňů. Celkový počet vězněných v letech 1933 až 1945, kteří se nedobrovolně ocitli v nejrůznějších německých represivních zařízeních, lze odhadovat na několik miliónů osob. Zvláštní kategor
ií jsou oběti vyhlazovacích táborů. V jejich případě o uvěznění hovořit nelze. Likvidace či vražda. To jsou ta pravá slova pro zvěrstva, jež byla páchána ve jménu rasisticky orientovaného nacionálního socialismu.
Kniha „A brány se otevřely…“ nás postupně provází posledními okamžiky existence táborů v Dachau, Osvětimi a Terezíně. Jak probíhalo osvobození na těchto místech hrůzy? V čem se odlišovaly první okamžiky svobody v Dachau – nejstarším a nejdéle fungujícím koncentračním táboře od konce existence osvětimské továrny na smrt, jež je dnes vnímána jako jeden z hlavních symbolů holocaustu? Jaké bylo čekání na vytoužený konec v protektorátním Terezíně? Autor již tradičně využívá velkého množství svědectví pamětníků 2.světové války.

Doplňkové parametry

Kategorie: ANTIKVARIÁT
VYDAVATEL: Epocha
ROK VYDÁNÍ: 2015
POČET STRAN: 144

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole: